فالوور فیک اینستاگرام و راه‌های تشخیص آن

فالوور فیک اینستاگرام به خاطر محبوبیت این برنامه و مزیت‌هایی که کسب و کارهای اینستاگرامی دارند بسیار رایج شده‌است. در دنیای امروز لحظه به لحظه به تعداد کاربران دنیای مجازی افزوده می‌شود و همه از مزایای آن بهره می‌برند. افراد زیادی دارای بیزنس‌های اینستاگرامی هستند و تعدادی هم به عنوان بلاگر و ایفلوئنسر فعالیت می‌کنند. به همین دلیل معمولا کاربران به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستند.
اگر دوست دارید در این مورد نیز بدانید، می‌توانید مقاله راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام را بخوانید. در این بین برخی با خرید فالوورهای فیک پیج خود را بالا می‌برند که این روش توصیه نمی‌شود. ممکن است در ظاهر کار جالب و مفیدی به نظر برسد؛ اما معایب و مضراتی دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. با من در ریوند همراه باشید تا در مورد این موضوع بیشتر بدانید.

نمایش فالوور فیک اینستاگرام ریوند

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

احتمالا پیج‌هایی را دیده‌اید که دارای تعداد زیادی فالوور هستند، ولی نرخ تعامل آن‌ها بسیار پایین است. این موضوع به ضرر این صفحات تمام می‌شود و فقط مبلغ و هزینه‌ای برای آن‌ها می‌تراشد. البته ممکن است این مبلغ خیلی هم زیاد نباشد؛ اما خب فایده‌ای هم نخواهد داشت. صفحاتی که جزو فالوورهای این افراد می‌شوند هویت واقعی ندارند و در واقع فیک و جعلی هستند. پس حتی به فروش و افزایش نرخ تعامل این صفحات هم کمکی نمی‌کنند.
حتی ممکن است وجود این فالوورهای زیاد نرخ تعامل صفحه شما را کمتر کند. زیرا داشتن ۲۰۰k فالوور و تنها ۱۰۰۰ لایک می‌تواند کمی نگران‌کننده و البته لودهنده باشد. کاربران واقعی شما به راحتی به این موضوع پی خواند برد. در ضمن الگوریتم‌های اینستاگرام آنقدر پیشرفته و به روز هستند که از چنین اتفاقاتی به سادگی نگذرند.

فالوور فیک اینستاگرام چه مزایا و معایبی دارد؟

جالب است که این کار فقط یک مزیت دارد. آن هم این است که کاربران به صفحه شما توجه می‌کنند. در واقع با داشتن فالوورهای زیاد آن‌ها تصور می‌کنند که پیج شما واقعا خوب است و تمایلشان به فالو کردن بیشتر می‌شود. در این صورت پست‌هایتان بیشتر دیده می‌شود. البته اگر کیفیت و محتوای پست‌ها مطلوب باشد، به فکر فالو کردن شما می‌افتند. در غیر این صورت نسبت به صفحه شما حس خوبی پیدا نمی‌کند و احتمال دارد که پی به این موضوع ببرند.
لبته این امکان وجود دارد که به خاطر فالوورهای زیاد به پیج شما اعتماد کنند. به هر حال این کار مزایایی هم دارد. اما در درازمدت سودمند نخواهد بود. هیچ چیز جای کیفیت و محتوای عالی را نمی‌گیرد. این مزایا همیشگی هم نیستند و حتی ممکن است هیچ کدام از این اتفاقات نیفتد. این مواردی که مطرح کردیم بهترین حالت ممکن هستند.

مزایا و معایب فالوور فیک ریوند

و اما معایب داشتن فالوور فیک اینستاگرام

اهمیت اعتمادسازی برای کاربران

افراد زیادی در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و هر روز به آن‌ها سر می‌زنند. این احتمال وجود دارد که به این صفحات و کانال‌ها اعتماد داشته باشند. افراد واقعی پست‌ها را می‌خوانند و بهتر است که اعتمادشان جلب شود. به طور مثال ممکن است شما دارای یک میلیون فالوور باشید و تنها ۱۰k لایک و ۲۰ کامنت داشته باشید. در این صورت کاربران به راحتی می‌فهمند که شما دارای تعداد زیادی فالوور فیک هستید و تعداد فالوورهای واقعی شما نهایتا ۱۰۰k است.

راه های تشخیص فالوور فیک ریوند

البته این تعداد هم خوب است. اما معمولا همین موضوع اثر بدی روی مخاطب می‌گذارد و به شما اعتماد نمی‌کند. اینکه کاربران حس کنند قصد فریب دادن آن‌ها را دارید بسیار بد است و این موضوع اهمیت زیادی دارد. پس حتما فالوورهای خریداری شده و جعلی را پاک کنید و به صورت واقعی و صادقانه فعالیت کنید.

نرخ تبدیل، افتضاح!!

متاسفانه این حرف که بگوییم که فالوورهای فیک نرخ تبدیل کمی دارند اشتباه است. آن‌ها در واقع هیچ تعاملی ندارند و در واقع اینگیجمنت صفر خواهد بود. شما که از یک هویت غیر واقعی انتظار لایک، کامنت و خرید! ندارید. پس این کار هیچ فایده‌ای ندارد. حتی با این روش سرمایه شما هم برنمی‌گردد. در واقع فقط در حال هزینه کردن هستید و این روش هیچ سودی هم برای کسب و کارتان به ارمغان نمی‌آورد.

فالوور فیک نیازمند خرید لایک است!

اگر دارای تعداد زیادی فالوور باشید، طبیعتا لایک صفحه شما افزایش می‌یابد. در صورت داشتن فالوورهای فیک، لازم دارید لایک بخرید تا اوضاع طبیعی‌تر به نظر برسد. پس ملزم به پرداخت هزینه‌های اضافی هستید. این کارها تا زمانی که فروش نداشته باشید و کسب و کارتان معروف نشود هیچ فایده‌ای ندارد. پس بهتر است برای افزایش فروش و بهتر کردن اوضاع دور این روش را خط بکشید.

معایب فالوور فیک rivand

الگوریتم‌های مفید اینستاگرام در مورد حذف صفحات جعلی

اگر دارای یک صفحه با تعداد زیادی فالوور فیک باشید، به احتمال زیاد توسط اینستا بلاک و حذف خواهید شد. البته ممکن است بتوانید فعالیت خود را دوباره شروع کنید؛ اما تمامی فالوورهای واقعی خود را از دست می‌دهید و باید کار خود را دوباره آغاز کنید. یکی از آپدیت‌های جدید اینستا، این است که فالوورهای غیر فعال صفحه شما از داخل صفحه پاک می‌شوند. بنابراین ممکن است که مورد قبلی اتفاق نیفتد و صفحه شما به طور کامل حذف نشود. اما احتمال دارد که تمامی فالوورهای جعلی پاک شوند.

چگونه فالوور واقعی جذب کنیم؟

اگر می‌خواهید به مشکلات مربوط به فالوور فیک اینستاگرام دچار نشوید، بهتر است که از ابتدا به دنبال جذب فالوورهای واقعی باشید. برای این مورد مهم می‌توانید راه‌کارهای زیر را مورد استفاده قرار دهید.
۱٫ تولید محتوای ارزشمند و جذاب: تولید کردن یک محتوای ارزشمند در فضای مجازی اهمیت زیادی دارد. زیرا هر روز تعداد بسیار زیادی پست و استوری منتشر می‌شود که محتوای شما می‌تواند در این بین دیده شود. اما دقیقا به همین دلیل باید به دنبال خلاقیت و نوآوری باشید و از کسی تقلید نکنید.
در عین اینکه می‌توانید کار جدیدی را ایجاد کنید، باید از بهترین‌های این زمینه هم یاد بگیرید. اگر کاربران از مطالب شما خوششان بیاید، همین موضوع باعث می‌شود که بتوانید فالوور بیشتری داشته باشید. مرتب استوری منتشر کنید و حتما در مورد پست گذاشتن برنامه‌ریزی کنید. مثلا در هفته ۳ پست بگذارید. از IGTV هم غافل نشوید. به طور مثال شخصی مانند علی صبوری برای پست گذاشتن در صفحه خود ارزش زیادی قائل است. او تنها زمانی پست می‌گذارد که کاری قابل قبول و ارزشمند برای مخاطبین ساخته باشد. کار وی تولید ویدیوهای طنز است؛ با این وجود چنین حساسیتی دارد.

۲٫ تبلیغات: راه عالی دیگر تبلیغ کردن پیج شما است. می‌توانید از صفحات دوستانتان شروع کنید و از آن‌ها بخواهید پست شما را در استوری خودشان منتشر کنند. کم کم به سراغ میکرواینفلوئنسرها و سپس اینفلوئنسرهای مرتبط با کار و رشته خود بروید. ممکن است این روش هزینه داشته باشد، اما بسیار پر بازده است.
۳٫ ربات اینستاگرام: ین روش کم‌هزینه و بسیار عالی، می‌تواند کمک کند صفحه شما پیشرفت کند. به این صورت که اکانت خود را به ربات اینستاگرام وصل کنید. این ربات کمک می‌کند که سایر کاربران شما را فالو نمایند. کار ربات بدین صورت است که کاربران مختلف را فالو و لایک می‌کند. بدین صورت آن‌ها به فکر فالو کردن شما می‌افتند. در این صورت به زودی فالوورهایتان افزایش می‌یابد. سعی کنید در استفاده از ربات به محدودیت‌های اینستاگرام توجه کنید و از فالو و لایک انبوه به صورت یکجا خودداری کنید.

راه های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

در این قسمت با این موضوع که چگونه بفهمیم چند درصد فالوور فیک داریم آشنا می‌شویم. این موضوع اهمیت زیادی دارد. زیرا فالوور فیک معمولا هیچ تاثیری در نرخ تبدیل و فروش شما ندارد. بنابراین احتمال دارد که تاثیر منفی در روند کار شما بگذارد. یکی از راه‌های نمایش فالوور فیک استفاده از نرم افزار تشخیص فالوور فیک اینستاگرام است. همچنین می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید تا متوجه شوید چه مقدار حدودی از فالوورهای خودتان یا بقیه جعلی است.

۱٫ چگونه بفهمیم فالوور فیک داریم : بررسی پست‌ها

یکی از راه‌ها این است که پست‌هایی نامربوط و بدون هدف ببینید. اگر این پست‌های بی ارزش لایک زیادی داشته باشند، به احتمال زیاد صفحه دارای فالوور فیک است. اگر مثلا قدیمی‌ترین پست این صفحه تنها ۱ سال پیش منتشر شده‌است و فالوورهای زیادی مثلا ۶۰۰K دارد، به احتمال زیاد فالوورهایش را خریده‌است. با مقایسه تعداد فالوورها با لایک و کامنت نیز می‌توان متوجه شد که چه تعداد فالوور واقعی داشته‌است و چقدر فالوور جعلی خریده‌است. مثلا با ۶۰۰K فالوور باید حداقل ۵۰K لایک و ۱۰۰۰ کامنت داشته باشد.

۲٫ چگونه بفهمیم فالوور فیک داریم : بررسی ID و پروفایل فالوورها

اگر سری به پروفایل فالوورهای این افراد بزنید، متوجه می‌شوید که آیدی‌هایشان واقعی نیستند. مثلا اسم ندارند، از حروف و عدد تشکیل شده‌اند و پست هم منتشر نکرده‌اند. حتی عکس پروفایل هم ندارند. به خاطر اینکه ربات‌ها آن‌ها را ساخته‌اند. البته ممکن است یک پروفایل این خصوصیات را نداشته باشد؛ اما پیج فیک باشد.

۳٫ از کجا بفهمیم چقدر فالوور فیک داریم : بررسی کامنت‌ها

کامنت‌های واقعی حاوی جمله و کلمات واقعی هستند. افرادی که دارای صفحات با فالوورهای فیک هستند، احتمالا کامنت هم خریداری می‌کنند. کامنت این افراد معمولا حاوی ایموجی‌های بی‌ربط و تعدادی کلمه کوتاه مثل OK و … است. اگر چنین کامنت‌هایی بسیار زیاد باشد، معمولا فالوورهای آن صفحه فیک هستند.

جمع‌بندی

در این مقاله با فالوورهای فیک و چگونگی استفاده از آن‌ها در برخی صفحات آشنا شدید. اگر دوست دارید صفحه شما در اینستاگرام پیشرفت کند و مشتری‌هایتان بیشتر شود، باید به دنبال تولید محتوای سرگرم‌کننده و باارزش باشید. خرید فالوور و لایک اهمیتی ندارد. زیرا علاوه بر لو رفتن، بیزنستان هم پیشرفتی نمی‌کند. در صورتی که مایل بودید، می‌توانید از سایت تشخیص فالوور فیک اینستاگرام و همکاران ما در ریوند کمک بخواهید. کافی است تماس بگیرید.
حالا که متوجه شده‌اید فالوور فیک یعنی چی و معایب فالوور فیک را دانسته‌اید، در مورد خودتان بگویید. در این مورد چه پیشرفتی داشته‌اید؟ آیا از این روش‌ها استفاده کرده‌اید؟ استفاده از نرم افزار تشخیص فالوور های فیک چه نتیجه‌ای داشته‌است؟ نظرات و تجربیات خود را با من و دوستانم به اشتراک بگذارید. اگر دوست دارید در این راه به شما کمک شود، کار را به همکاران متخصص من در سایت ریوند بسپارید.

تماس با ما

برای مشاوره در زمینه های طراحی سایت, بازاریابی شبکه اجتماعی, ریپورتاژ و سایر خدمات دیجیتال مارکتینگ با ما در تماس باشید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

برای مشاوره با ما در تماس باشید

۰۲۱۷۷۱۶۷۲۹۸

دسته‌ها
اخرین نوشته‌ها
برچسب‌ها

آژانس دیجیتال مارکتینگ ریوند

ما یک تیم از علاقمندان به دنیای بازاریابی دیجیتال هستیم. از برنامه نویسان علاقمند به کدنویسی تا تدوینگر استراتژیک و گرافیست خلاق و نویسنده ماهر. ما در ریوند همه با هم همکاری میکنیم و با هم رشد میکنیم. این فرهنگ ریوند هست و عاشقش هستیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید